magnólie

Důvody, proč si vybrat stromkové magnólie a kmenové magnólie s roubem

Řízky magnólií, včetně magnóliových stromků a milosrdně naroubovaných magnólií na kmen, jsou v současnosti jednou z nejlepších možností pro každého, kdo chce krásné a zdravé . Rostou v mnoha odrůdách přečtěte si více »

bobule

Borůvky na zahradě - sladkost na dosah ruky

Konzumace borůvek a zavařenin z nich je pro vaše zdraví velmi prospěšná. Podporují správnou činnost střev, snižují hladinu cukru v krvi, chrání močový systém před záněty a snižují cholesterol. Jsou t přečtěte si více »

 

Důvody, proč si vybrat stromkové magnólie a kmenové magnólie s roubem

Řízky magnólií, včetně magnóliových stromků a milosrdně naroubovaných magnólií na kmen, jsou v současnosti jednou z nejlepších možností pro každého, kdo chce krásné a zdravé https://Moravske-sady.cz/cs_CZ/c/Magnolie/61 magnólie. Rostou v mnoha odrůdách a jsou jedním z nejstarších známých druhů živých rostlin. Výběr roubovaných dubů magnólie je snadný, protože existuje několik dobrých důvodů, proč jsou stále oblíbenější volbou pro zahrady.

Jak vypadají magnólie?

Stromová magnólie je pohledný keř nebo strom, který dorůstá výšky od šesti do třiceti čtyř stop. Vyznačují se krásnými bílými nebo růžovými květy se zelenými listy. Květy stromových magnólií tvoří výrazná krémová poupata. Tyto rostliny jsou velmi dekorativní a často se vyskytují ve střední části Spojených států.

Nákup řízků magnólií je oblíbenou volbou

Výsadba magnólií na zahradě nebo na pozemku je snadná. Jsou k dostání ve většině zahradnictví. Výsadba řízků magnólie umožňuje ošetřovateli kontrolovat růst stromu a zajišťuje optimální množství hromádek, kořenových středů a substrátu. Pokud chcete mít v příštích letech krásnou zahradu s magnóliemi, stojí za to zvážit výsadbu řízků.

Proč lidé rádi roubují magnólie na kmen?

Štěpy magnólií jsou poměrně oblíbené, protože poskytují větší mrazuvzdornost a pozdější plodnost. Přestože roubování stonků může být zpočátku dražší, jedná se o dlouhodobou investici, která obvykle přináší kvalitnější ovoce. Kmenové magnólie se také často používají k regulaci růstu, zejména v hustě osázených zahradách, kde je lze stříhat v určitých polohách a omezit tak jejich růst na požadovanou velikost.

Bílá magnólie je univerzální odrůda magnólie.

Kultivary bílé magnólie rostou ve všech částech Spojených států od severu k jihu. Jsou vynikající volbou pro pěstitele, kteří hledají plnou a tvarovanou magnólii. Mají výrazné bílé květy, které jsou atraktivní a dekorativní, protože jsou vynikajícími zahradními ozdobami. Věří se také, že bílá magnólie přitahuje štěstí a bohatství, takže je výjimečnou rostlinou pro pěstování.

Rostlinné řízky jsou částí těla rostliny, ze které mohou vzniknout nové, fyzicky samostatné rostliny. Při výsadbě stromů je to ten, který jim umožňuje množení a zároveň je asanuje. Proto jsou tak oblíbené. Podívejme se blíže na řízky magnólií - co to jsou a jak je pěstovat?

I. Sazenice magnólií - co to je?

Řízky nejsou nic jiného než části, větve nebo celé mladé stromy odebrané ze starého stromu. Nejčastěji se jedná o odřezky větví odebrané z konkrétních stromů, obvykle se stejným jménem. Mluvíme-li například o řízcích magnólie, znamená to, že pocházejí ze stromu magnólie.

II. Jak se pěstuje magnólie?

Pokud jde o pěstování magnólie, existuje několik způsobů, jak získat sazenice. Řízky magnólie můžete získat buď z horní části kmene, nebo můžete zasadit vrcholky bílé magnólie a počkat až osm měsíců. Pokud jde o druhou variantu, nezapomeňte si nechat odborně naroubovat stromek z vhodného kmene, abyste novou větev připevnili k danému kmeni.

III. Výsev magnólií

Dalším způsobem získání stromku je výsev. Za tímto účelem vykopejte vodní mezeru a zasaďte do ní semena, poté je smíchejte s vodou a trpělivě čekejte, až se objeví první výhonky a větve magnólie. Řízky lze zakoupit také ve stromových školkách, ale pak si musíte dát práci s hledáním vhodné odrůdy pro vaši zahradu.

Související články