magnólie

Důvody, proč si vybrat stromkové magnólie a kmenové magnólie s roubem

Řízky magnólií, včetně magnóliových stromků a milosrdně naroubovaných magnólií na kmen, jsou v současnosti jednou z nejlepších možností pro každého, kdo chce krásné a zdravé . Rostou v mnoha odrůdách přečtěte si více »

bobule

Borůvky na zahradě - sladkost na dosah ruky

Konzumace borůvek a zavařenin z nich je pro vaše zdraví velmi prospěšná. Podporují správnou činnost střev, snižují hladinu cukru v krvi, chrání močový systém před záněty a snižují cholesterol. Jsou t přečtěte si více »

 

Borůvky na zahradě - sladkost na dosah ruky

Konzumace borůvek a zavařenin z nich je pro vaše zdraví velmi prospěšná. Podporují správnou činnost střev, snižují hladinu cukru v krvi, chrání močový systém před záněty a snižují cholesterol. Jsou také bohatým zdrojem mnoha vitamínů. Doporučují se také v boji proti nachlazení. Https://Moravske-sady.cz/cs_CZ/c/Bobule/31 bobule se kromě zdraví prospěšných vlastností vyznačují i ​​skvělou chutí a ty nejlepší chutnají jako ty natrhané přímo z keře. Abyste si mohli vychutnat bobule na dosah ruky, vyplatí se zasadit si do zahrady keř z bobulí.

Borůvky na zahradě - sladkost na dosah ruky

Abyste si mohli vychutnat chuť vlastních bobulí, musíte rostlině poskytnout ty správné podmínky, ale není to příliš náročná rostlina. V první řadě je třeba keř bobulí zasadit do vhodného substrátu. Vzhledem k tomu, že borůvky preferují poměrně kyselou půdu, můžete si před výsadbou zakoupit již hotový substrát pro tento druh rostlin. Dalším způsobem je posypat půdu kolem keře bobulí síranem amonným nebo... běžnou kávovou sedlinou. Tím se zlepšuje kyselost půdy. Je třeba si uvědomit, že některé odrůdy bobulí jsou také dobré zasadit do neutrální nebo mírně alkalické půdy. V takové půdě se rostlina bude zdravě vyvíjet a bohatě plodit. Důležitým aspektem je také výběr pozice. Mělo by být slunečno, což se vám odvděčí bujným kvetením a krásnou plodností rostliny. Kromě toho byste měli pamatovat na pravidelné zalévání a hnojení bobulí. Mladší sazenice bobulí je třeba na zimu chránit, například přikrytím agrotextilií, protože silné mrazy mohou rostlinu poškodit.

Odrůdy bobulí, které stojí za to znát.

Bobule jsou spojeny především s krásnou tmavě modrou barvou. A to je přesně případ například bobulí haskapu. Jednotlivé druhy bobulí se od sebe liší. Například odrůda Morena se vyznačuje nasládlou chutí s lehkým nádechem kyselosti, u odrůdy Wołoszebnica jsou cítit vinné akcenty. Která odrůda je nejchutnější závisí na osobních preferencích. Plody bobulí se od sebe liší nejen chutí, ale i vzhledem. Některé jsou podlouhlé a jiné kulovité. Heal berries jsou zajímavou odrůdou. Jejich plody se vyznačují neobvyklou červenou barvou, díky které rostlina dodává zahradě kouzlo. V závislosti na odrůdě může být ovoce sladké, jako je Big Berry, nebo s patrným nádechem hořkosti (korejský Big). Na druhou stranu jsou plody všech odrůd vhodné jak k přímé konzumaci, tak k přípravě různých druhů zavařenin, jako jsou například šťávy nebo džemy.

Pokud chcete, aby vám na zahradě vyrostlo toto chutné a zdravé ovoce, navštivte naši prodejnu. Díky nákupu v něm budete mít jistotu, že vaše sazenice budou pěkné a zdravé. Ceny borůvek jsou velmi příznivé, a tak vám stačí malý finanční příspěvek, správná příprava místa na zahradě a nepříliš náročná péče, abyste se mohli těšit ze zdravých plodů z vlastního pěstování.

Související články